Moravské Předměstí B - U Matyldy

Dětské oddělení U Matyldy najdete naproti obchodnímu centru Futurum.

Patronkou knihovny je sova Matylda, která knihy hlídá v noci, když je knihovna prázdná a listuje si knihami, které si už dlouho nikdo domů nepůjčil.

Kontakty a otevírací doba

Naše knihovna nabízí čtenářům téměř 10 000 knih a 11 druhů časopisů. Novinkou je půjčování deskových her domů. Najdete u nás hry   Anti-virus, Dobble, Story Cubes a Umí prase létat?, Tři malá prasátka, Želví závody, Timeline – vynálezy, Angry Birds, Rozhýbej svůj jazýček, Pexeso pro uši, Česko Junior, Scrabble a Hlavní města Evropy.

Děti k nám chodí nejen vypůjčit si knihy a časopisy, ale tráví tu i volný čas čtením, povídáním s kamarády a hraním her v herním koutku. Mohou také využít dva počítače s internetovým připojením zdarma a Wi-fi.

V knihovně to žije nejen odpoledne v otevírací době, ale i dopoledne, kdy k nám chodí celé školní třídy i děti z mateřských škol na besedy a jiné programy, které pro ně připravujeme.

Mezi nejoblíbenější akce našeho oddělení patří rodinné výtvarné dílny a noci v knihovně. Dvakrát do roka zde dětští čtenáři stráví dobrodružnou noc. Noc s Andersenem probíhá na jaře a Adventní noc před Vánocemi.

Děti oceňují i pravidelné celoroční čtenářské soutěže ukončené bazárkem, ve kterém si děti samy vybírají svoje odměny.

Na vaši návštěvu v knihovně se těší Dáša Grňová (knihovnice) a Matylda (sova)

Dáša Grňová

Fotogalerie z akcí konaných na této pobočce:

9. - 10. 11. 2016 Adventní noc, více fotografií

1. 11. 2016 Ptáčci z vlny, více fotografií

1. - 2. 4. 2016 Noc s Andersenem, více fotografií

11. 12. 2015 Adventní noc, více fotografií

9. 12. 2015 Předvánoční výtvarná dílna,
více fotografií

Noc s Andersenem

27. - 28. 3. 2015 Noc s Andersenem, více fotografií

Vítejte ve světě barevných příběhů. Vítejte ve světě knih. Mapa stránek   English