Moravské Předměstí B - U Matyldy

Dětské oddělení U Matyldy najdete naproti obchodnímu centru Futurum.

Patronkou knihovny je sova Matylda, která knihy hlídá v noci, když je knihovna prázdná a listuje si knihami, které si už dlouho nikdo domů nepůjčil.

Kontakty a otevírací doba

Naše knihovna nabízí čtenářům téměř 10 000 knih a 11 druhů časopisů. Také půjčujeme deskové hry domů. Najdete u nás:  Anti-virus, Dobble, Story Cubes a Umí prase létat?, Tři malá prasátka, Želví závody, Timeline – vynálezy, Angry Birds, Rozhýbej svůj jazýček, Pexeso pro uši, Česko Junior, Scrabble a Hlavní města Evropy.

Děti k nám chodí nejen vypůjčit si knihy a časopisy, ale tráví tu i volný čas čtením, povídáním s kamarády a hraním her v herním koutku. Mohou také využít dva počítače s internetovým připojením zdarma a Wi-fi.

V knihovně to žije nejen odpoledne v otevírací době, ale i dopoledne, kdy k nám chodí celé školní třídy i děti z mateřských škol na besedy a jiné programy, které pro ně připravujeme.

Mezi nejoblíbenější akce našeho oddělení patří rodinné výtvarné dílny a noci v knihovně. Dvakrát do roka zde dětští čtenáři stráví dobrodružnou noc. Noc s Andersenem probíhá na jaře a Adventní noc před Vánocemi.

Děti oceňují i pravidelné celoroční čtenářské soutěže ukončené bazárkem, ve kterém si děti samy vybírají svoje odměny.

Na vaši návštěvu v knihovně se těší Dáša Grňová (knihovnice) a Matylda (sova)

Dáša Grňová

FOTOGRAFIE Z AKCÍ U MATYLDY

Na dětském oddělení U Matyldy připravujeme pro děti různé akce. Fotogalerii máte v nabídce na pravé straně, ale abyste nemuseli dlouho hledat, připravili jsme pro Vás malý výběr.

Rok 2022

Noc s Andersenem
Akce Klubíků

Rok 2021

Noc s Andersenem
Výtvarné dílny
Pasování
Městské hry

Rok 2019

Noc s Leonardem da Vinci (22.- 23.11.)
Prvorepublikový jarmark
Pasování prvňáčků
Výtvarná dílna - Jaro v knihovně (25.4.)
Březnová Výtvarná dílna - Moudrá sova
Noc s Andersenem (29. 3.)