Moravské Předměstí B - U Matyldy

Dětské oddělení U Matyldy najdete naproti obchodnímu centru Futurum. Můžete si k nám přijít vypůjčit nejen knihy a časopisy, ale můžete tu trávit
i volný čas četbou, povídáním s kamarády, nebo si můžete v hracím koutku zahrát nějakou hru. K dispozici vám jsou i dva internetové počítače.

Kontakty a otevírací doba

Patronkou knihovny je sova Matylda, která knihy hlídá a v noci listuje těmi, které si už dlouho nikdo domů nepůjčil.

Knihovnu navštěvuje více než 400 čtenářů a najdete v ní téměř 10.000 knih pro děti.

Nejaktivnější dětská čtenářka jich za loňský rok stihla přečíst 160.

Děti k nám chodí i dopoledne se školou na různé besedy a programy, které pro ně připravujeme.
Dvakrát do roka zde několik čtenářů stráví dobrodružnou noc. Noc s Andersenem a Adventní noc patří
k nejoblíbenějším akcím v celém roce.
Úspěšné jsou i celoroční čtenářské soutěže zakončené bazárkem, na kterém si soutěžící vybírají své zasloužené odměny.
Novinkou dětského oddělení U Matyldy je půjčování deskových her domů. Konkrétně se jedná o tyto hry Anti-virus, Dobble, Story Cubes a Umí prase létat?

Na vaši návštěvu v knihovně se těší Dáša Grňová (knihovnice) a Matylda (sova)

Dáša Grňová

Fotogalerie z akcí konaných na této pobočce:

1. - 2. 4. 2016 Noc s Andersenem, více fotografií

11. 12. 2015 Adventní noc, více fotografií