Nový Hradec Králové - U Labutě

Dětské oddělení knihovny U Labutě najdete téměř na vrcholu táhlého kopce – na Novém Hradci Králové.
Nízká bílá budova bývalého hostince U Labutě svítí mezi řadou rodinných domků. Dětské oddělení je plné knížek, časopisů a květin.
K dispozici tu jsou dva počítače a koutek pro nejmenší děti.
Děti v něm najdou připravené zásobníky s leporely, polštářky, plyšová zvířátka i různé hry a hračky.

Kontakty a otevírací doba

Dětští čtenáři naší knihovny se během roku zapojují do různých soutěží a tvořivých dílen. Za dlouhých zimních večerů si mohou přijít poslechnout čtení z pohádkových knížek. Pravidelně každý rok přichází 15 dětí na večer plný soutěží, četby, her, vyrábění a dobrého jídla - na Noc s Andersenem.

Možnosti půjčovat si dětské knížky domů, využívá v našem oddělení okolo 315 dětí.
Během loňského roku přečetla jedenáctiletá čtenářka 96 knih.
Že je z čeho vybírat, svědčí množství knih ve fondu – okolo 5.500.

Asi nejoblíbenější knížkou u nás je „Deník malého poseroutky" od Jeffa Kinneyho. Hodně se také čtou komiksy, například o kocouru Garfieldovi. Nejčtenějším časopisem je Čtyřlístek. Z naučné literatury si děti nejraději vybírají knížky o domácích zvířatech, dinosaurech, dětské kuchařky, či knížky, které je inspirují k tvořivosti.
Novinkou na dětském oddělení U Labutě je půjčování deskových her domů. Půjčit si můžete tyto hry: Dobble, Myší království, Noemova archa, Piráti a Vikingové v bouři.

Knihovnice v dětské půjčovně U Labutě se jmenuje Petra Lisá a její zálibou jsou samozřejmě knížky. Také má ráda děti, květiny a zvířata - z nich nejvíce papoušky. Jednoho ochočeného má doma. Ráda peče moučníky a navštěvuje se s přáteli. Baví ji běhání, ráda něco tvoří, kouká na pěkné filmy, a ráda vám půjčí knížky na Novém Hradci.

Petra Lisá

Fotogalerie z akcí konaných na této pobočce:

červenec 2016 Letní kino 2016, více fotek

Výtvarná dílna