Knihovnám

Knihovny jsou po staletí vnímány jako místa zpřístupňování dokumentů. Knihovna města Hradce Králové je veřejnou univerzální knihovnou, která své služby neposkytuje pouze uživatelům z široké veřejnosti, občanům a institucím. Jejími uživateli jsou i knihovny.

Přestože působnost Knihovny města Hradce Králové je mířena především na veřejné knihovny okresu Hradec Králové, mohou její služby využívat i všechny ostatní knihovny mimo oblast.

Knihovna města Hradce Králové se díky dotaci Královéhradeckého kraje v rámci výkonu regionálních knihovnických služeb v okrese stará a metodicky řídí 89 neprofesionalizovaných a 7 profesionalizovaných knihoven. Může tak výrazněji pomoci rozvoji komunitního života v sídlech s menšími knihovnami. Tam pak může knihovna fungovat jako neformální společenské centrum a současně svou tradiční knihovnickou a informační činnost využívat ve prospěch obce.

Rozdělení neprofesionalizovaných knihoven do jednotlivých střediskových obvodů.

Nejbližší akce

1.10.2018 – 6.10.2018

Knižní bazar pro knihovníky

Prodej vyřazených knih za symbolické ceny. Pro knihovny zdarma. Probíhá v otevírací době knihovny.

10.10.2018

Knihovník Královéhradeckého kraje 2018

Slavnostní vyhlášení titulu Knihovník Královéhradeckého kraje 2018 v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.

18.10.2018

Na besedu jinak

Praktické rady a návody, jak realizovat knihovnickou akci pro děti.

Zobrazit vše

Knihovnám

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Vaše problémy vyřeší kniha od nás Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz