Pro knihovníky

Knihovny jsou po staletí vnímány jako místa zpřístupňování dokumentů. Knihovna města Hradce Králové je veřejnou univerzální knihovnou, která své služby neposkytuje pouze uživatelům z široké veřejnosti, občanům a institucím. Jejími uživateli jsou i knihovny.

Přestože působnost Knihovny města Hradce Králové je mířena především na veřejné knihovny okresu Hradec Králové, mohou její služby využívat i všechny ostatní knihovny mimo oblast.

Knihovna města Hradce Králové se díky dotaci Královéhradeckého kraje v rámci výkonu regionálních knihovnických služeb v okrese stará a metodicky řídí 89 neprofesionalizovaných a 7 profesionalizovaných knihoven. Může tak výrazněji pomoci rozvoji komunitního života v sídlech s menšími knihovnami. Tam pak může knihovna fungovat jako neformální společenské centrum a současně svou tradiční knihovnickou a informační činnost využívat ve prospěch obce.

Rozdělení neprofesionalizovaných knihoven do jednotlivých střediskových obvodů.

Nejbližší akce

28.3.2017

Aktiv knihovníků okresu Hradec Králové 2017

Setkání knihovníků regionu proběhne od 13,30 hod ve víceúčelovém sále Knihovny města Hradce Králové.

Pro správné vedení knihovny je důležité, aby se knihovníci vzdělávali. Je nutné mít znalosti, kontakty, informace... Přijďte si pro to vše a ještě něco navíc.

11.4.2017

Exkurze Krajské digitalizační jednotky - ZRUŠENO!

Exkurze byla zrušena ze strany Studiní  a vědecké knihovny v Hradci Králové. V případě zájmu o exkurzi nás kontaktujte, domluvíme náhradní termín.

31.5.2017

Jak na besedu V.

Pokračování úspěšného kurzu, jak uspořádat besedu v knihovně. Lektorka Bc. Markéta Poživilová.

Zobrazit vše

Pro knihovníky

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Máme trendy knihy pro celou rodinu. Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz