Pro knihovníky

Knihovny jsou po staletí vnímány jako místa zpřístupňování dokumentů. Knihovna města Hradce Králové je veřejnou univerzální knihovnou, která své služby neposkytuje pouze uživatelům z široké veřejnosti, občanům a institucím. Jejími uživateli jsou i knihovny.

Přestože působnost Knihovny města Hradce Králové je mířena především na veřejné knihovny okresu Hradec Králové, mohou její služby využívat i všechny ostatní knihovny mimo oblast.

Knihovna města Hradce Králové se díky dotaci Královéhradeckého kraje v rámci výkonu regionálních knihovnických služeb v okrese stará a metodicky řídí 91 neprofesionalizovaných a 7 profesionalizovaných knihoven. Může tak výrazněji pomoci rozvoji komunitního života v sídlech s menšími knihovnami. Tam pak může knihovna fungovat jako neformální společenské centrum a současně svou tradiční knihovnickou a informační činnost využívat ve prospěch obce.

Nejbližší akce

13.10.2016

Náslech knihovnicko-informační lekce

Další akce pro knihovníky s tématem Jak na to.

19.10.2016

Knihovník Královéhradeckého kraje 2016

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové a SKIP Východní Čechy pořádájí Setkání knihovníků a knihovnic, v rámci kterého proběhne předávání titulů Knihovník/Knihovnice Královéhradeckého kraje 2016.

24.11.2016

Konzultační den k podávání grantových žádostí

Ministerstvo kultury České republiky bude i letos vyhlašovat výběrové dotační řízení pro rok 2017 na poskytnutí dotací provozovatelům knihoven z podprogramů VISK a Knihovna 21. století. Nabízíme pomoc při vyplňování žádostí.

Zobrazit vše

Pro knihovníky

Knihovny v Hradci Králové

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Kousek vesmíru v každé knize Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz