Videa o knihovně ve znakovém jazyce

Informace v českém znakovém jazyce připravili pracovníci knihovny ve spolupráci s neslyšící studentkou, tlumočnicí a kameramanem v prostorách Centra celoživotního vzdělávání ve Wonkově ulici a na pobočce Moravské Předměstí A, ulice Formánkova.

Seznámení s knihovnou

Co všechno knihovna nabízí? Moderně a technicky vybavené prostory, rozmanitý knihovní fond, zajímavé výstavy, ale i odpočinek na terase či občerstvení ve stylové kavárně. Přijďte mezi nás! Video obsahuje informace: jak se dostat do knihovny, jaká je otevírací doba, kde je indukční smyčka a jaké jsou v ústřední budově služby a oddělení.

Přihlášení do knihovny a oddělení pro dospělé

Jak se stát naším čtenářem? Stačí s sebou mít jen občanský průkaz, v případě dětí doprovod zákonného zástupce. Poté můžete využívat služeb ústřední budovy a zároveň 11 poboček po celém městě. A co si u nás v knihovně můžete přečíst? Beletrii, naučnou literaturu z různých oborů, časopisy, noviny, komiksy apod. Podle nových pravidel na ochranu osobních údajů podepisujete s knihovnou dvoustrannou smlouvu jako přihlášku. Podle platného ceníku knihovny již nositelé průkazu ZTP/ZTP/P neplatí registrační poplatek knihovně.

Jak si půjčovat a vracet v knihovně

Pobočka Formánkova a služby pro Neslyšící. Půjčování a vracení knížek. Při vracení podáte knihy knihovnici, která je odečte z Vašeho konta. Při půjčování předložíte čtenářský průkaz a vybrané knihy Vám knihovnice naopak načte. Dozvíte se také, jak si výpůjčky prodloužit.

Nabídka služeb dětských oddělení

V dětských odděleních si můžete počíst, pohrát, jsou tu k půjčení komiksy, deskové hry, tematické kufříky a nově i hračky a pomůcky pro děti se specifickými potřebami.

Internet, wifi, referenční centrum v ústřední knihovně

Připojení přes WIFI síť, zdarma přístupné PC, v referenčním centru informace o regionu či o EU, dále možnost tisku, kopírování nebo skenování. Nově terminály v přízemí ústřední budovy dostupné bez registrace a bez poplatku. V referenčním centru  a dalších odděleních je zdarma internet pro čtenáře nebo za poplatek 20 Kč pro ostatní návštěvníky. Internet pro dětské čtenáře je k dispozici v dětských odděleních se souhlasem rodičů. Přihláška uživatele veřejného internetu byla zrušena.

Nabídka hudebního oddělení

Nabídka českých, zahraničních i hudebních filmů s titulky.

Čítárna na terase, služby kavárny, galerie

Co by Vás v knihovně mohlo ještě zaujmout? Posezení na terase, v kavárně nebo výstavy ve foyer či v galerii.

Web knihovny

Z domova si můžete prohlížet například webové stránky knihovny, kde se dozvíte, jak má knihovna otevřeno, co se právě v knihovně děje  - kalendář akcí, jaké knížky, komiksy nebo časopisy si můžete půjčit - online katalog. Na webových stránkách máte také přístup do svého čtenářského konta, ve kterém si můžete ověřit, co máte právě vypůjčeno, ukládat si tipy na knížky, které si chcete přečíst nebo si výpůjčky prodlužovat a v kombinaci s výběrem v katalogu také rezervovat, když je má momentálně někdo jiný.

Jsme planetou knih Mapa stránek   English