Uzavírka MPA 2. srpna 2018

Zveřejněno: 16.7.2018

Vážení čtenáři,

pobočka Moravské předměstí A (Formánkova) bude z důvodu odstávky elektrické energie ve čtvrtek 2.srpna.2018 uzavřena.

Děkujeme za pochopení.

Dobrá zpráva pro milovníky Jazzu

Zveřejněno: 15.6.2018

V rámci hudební databáze Naxos si můžete zdarma a online poslechnout přes 185 000 skladeb všech jazzových stylů od celé řady prestižních vydavatelství.

Hudba z jiných krajů od afrických bubnů po skotské dudy nově online

Zveřejněno: 15.6.2018

Nově nabízíme poslechovou databázi Naxos Music Library World.

Najdete v ní starší i současnou hudbu z více než 150 zemí světa a 1 500 kulturních (etnických) společenství.

Otevírací doba o letních prázdninách

Zveřejněno: 31.5.2018

přes letní prázdniny od 2. července do 1. září 2018 máme pozměněnou otevírací dobu. Kdy a jak máme otevřeno, najdete v tabulce pod tímto odkazem.

Sbírka na hudební bazar

Zveřejněno: 30.5.2018

Máte doma gramodesky, audiokazety, cd, videokazety nebo noty, které už nepotřebujete, ale nechce se vám je vyhazovat? Přineste je kdykoliv na hudební oddělení! V týdnu knihoven 1. - 7. 10. 2018 bude uspořádán bazar, kde budou nosiče k prodeji za symbolickou cenu 5 Kč/ks. Výtěžek z akce jde na organizaci bazaru. Neprodané kusy budou zlikvidovány.

Druhý ročník literární dílny pro dříve narozené

Zveřejněno: 30.5.2018

Máte nějaký zajímavý příběh z 20. a 30. let minulého století? Napište nám ho! Pojďte vzpomínat na lidi, společenské dění, ohlasy politiky, práci, školy i hospodaření v běžném životě. Z příběhů bude opět sestaven sborník. Oslavme výročí republiky vzpomínkou právě na její období! První pracovní setkání bude 25. června 2018 ve 14:00, sálek HO.

Semínkovna je už i v Hradci Králové!

Zveřejněno: 12.4.2018

Ať už máte zahrádku, nebo jen truhlík na parapetu, máme pro vás skvělou zprávu. Založili jsme Semínkovnu - místo, kde můžete sdílet a vyměňovat semínka (skoro) všeho druhu! Je umístěna na infopultu v ústřední budově a už se v ní objevily první dva pytlíčky. Kdo chcete vědět víc, dojděte k nám, nebo mrkněte na stránky projektu https://seminkovny.com.

Video Dětského oddělení U Velryby

Zveřejněno: 26.3.2018

Výsledky dotačních řízení VISK a Knihovna 21. stolení pro rok 2018

Zveřejněno: 16.3.2018

Ministerstvo kultury ČR – odbor umění, literatury a knihoven vyhlásilo výsledky výběrového dotačního řízení pro rok 2018 na poskytnutí dotací provozovatelům knihoven evidovaných dle zákona.

Kdo si čte, nezlobí Mapa stránek   English