Semínkovna je už i v Hradci Králové!

Zveřejněno: 12.4.2018

Ať už máte zahrádku, nebo jen truhlík na parapetu, máme pro vás skvělou zprávu. Založili jsme Semínkovnu - místo, kde můžete sdílet a vyměňovat semínka (skoro) všeho druhu! Je umístěna na infopultu v ústřední budově a už se v ní objevily první dva pytlíčky. Kdo chcete vědět víc, dojděte k nám, nebo mrkněte na stránky projektu https://seminkovny.com.

Video Dětského oddělení U Velryby

Zveřejněno: 26.3.2018

Výsledky dotačních řízení VISK a Knihovna 21. stolení pro rok 2018

Zveřejněno: 16.3.2018

Ministerstvo kultury ČR – odbor umění, literatury a knihoven vyhlásilo výsledky výběrového dotačního řízení pro rok 2018 na poskytnutí dotací provozovatelům knihoven evidovaných dle zákona.

Seznamy dětské literatury 2018

Zveřejněno: 16.3.2018

Tápete, zda je určitá kniha vhodná pro dítě v tomto věku? V tom by Vám mohly pomoci naše Seznamy.

Nové video o KMHK

Zveřejněno: 15.2.2018

Podívejte se na nové video o knihovně!

Ochrana osobních údajů (GDPR) - Příručka pro knihovny

Zveřejněno: 7.2.2018

Ochrana osobních údajů dle evropského nařízení (GDPR) se týká i knhioven.

Zapojili jsme hradecké nádraží do projektu Kniha do vlaku

Zveřejněno: 4.1.2018

Na hlavním nádraží v Hradci Králové jsme otevřeli novou knihovnu z projektu Kniha do vlaku. Každý cestující si tam může zapůjčit zdarma knihu na cesty.

Roční výkaz o knihovně 2017

Zveřejněno: 7.12.2017

Opět je tu čas bilancování a výkaznictví. Všechny knihovny jsou povinny vyplnit statistický Roční výkaz o knihovně za rok 2017.

Bookstart - S knížkou do života

Zveřejněno: 1.11.2017

Projekt Bookstart existuje již od roku 1992 v zemích napříč všemi kontinenty. Nyní se mohou zapojit i české knihovny. Tisková zpráva.

Knižní epidemie – pojďte se nakazit. Mapa stránek   English