Slezské Předměstí - Klubíčko

Dětské oddělení Klubíčko najdete v Gagarinově ulici na Slezském Předměstí, vedle tělocvičny T-Bass. Stěny knihovny tvoří skleněné výlohy, ty z dětského oddělení směřují do parku. Skla výloh vymalovaly děti samy a to podle vlastních nápadů a návrhů.
Děti se podílely i na vymýšlení názvu knihovny. Proč Klubíčko? Protože odpoledne se tu schází děti ze školy a je jich tu vždycky celé klubko. Mohou tu trávit volný čas u knih, časopisů, internetu nebo hraním společenských her.

V současné době máme 354 čtenářů do 15 let.
Nabízíme jim výběr z bohatého fondu literatury – dětských knížek máme asi 12.000.
Mezi nejpůjčovanější tituly se řadí Děsivé dějiny, žánr fantasy, knížky o koních a o upírech, komiksy a manga.

Kontakty a otevírací doba

Pro základní a mateřské školy připravujeme různé pořady – seznámení s knihovnou, besedy o knížkách, lekce na doplnění výuky. Konkrétní nabídku máme na webu, ale také je možné se domluvit osobně. A to i na tématech, která nejsou v nabídce.

Od 1. 2. 2016 jsme připravili speciální fond s názvem Lekotéka. Jde o soubor didaktických pomůcek a hraček pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami či zdravotním postižením. K zapůjčení je vše zdarma do škol, školek i rodin. A to za stejných podmínek, jako knihy, jen s tím omezením, že výpujční doba činí jeden měsíc a není možné ji prodloužit. Najednou si můžete půjčit tři kusy z tohoto speciálního fondu.

Pořádáme také Noc s Andersenem – té se účastní za odměnu nejaktivnější děti (např. čtenářka, která za minulý rok přečetla 77 knih).

Dnes už skoro samozřejmostí je půjčování deskových her domů. Půjčit si můžete napřílad tyto hry Activity, Želví závody, Chňapni čuníka, Barevný kód, Story cubes a další.

Na dětském oddělení vás přivítá knihovnice Katka Jandlová.

Katka Andrlová


Fotogalerie z akcí konaných na této pobočce:

   
 Noc s Andersenem 2016

 1. - 2. 4. 2016 Noc s Andersenem, více fotek

Noc s Andersenem

27. - 28. 3. 2015 Noc s Andersenem, více fotek

Vytisknout stránku
Jaro, léto, podzim, zima – v knihovně je vždycky prima Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz