Kalendář akcí

Dovolujeme si avizovat, že pro prezentaci našich akcí budou v jejich průběhu pořizovány fotografické záznamy či videozáznamy. Pořízení záznamů můžete odmítnout sdělením přímo příslušnému fotografovi. Pořízené záznamy mohou být uveřejněny na webu a facebooku knihovny, kulturních a zpravodajských webových portálech a v tisku a budou uloženy v našem sídle v el. podobě. Pokud byste i přes naší snahu pořizovat záznamy bez možnosti identifikace zaznamenaných osob chtěli jakýkoliv záznam odstranit, zajistíme neprodleně jeho výmaz a pro tento účel nás kontaktujte na e-mailu: knihovna@knihovnahk.cz či v našem sídle. Více informací o ochraně osobních údajů naleznete pod tímto odkazem.

UPOZORNĚNÍ:

V případě omezení ministerstva zdravotnictví budou akce v rámci možností nahrazeny v online prostředí nebo přesunuty na jiný termín. Průběžně aktualizovaný program naleznete zde na webu nebo facebooku knihovny. Děkujeme za pochopení.

 

Výstava architektonických návrhů a děl hradeckého atelieru JIKA-CZ, který zde působí více jak 20 let.

Připomeňte si 30 let od spuštění provozu letecké záchranné služby Hradec Králové.

Život Jana Amose Komenského byl plný výzev, zvratů a životních zkoušek. Přijďte se podívat na putovní výstavu z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze, která vás seznámí s jeho životními osudy, pedagogickým dílem i filozofickým odkazem.

Kde bychom měli sami začít? Připravili jsme pro vás rozhovory s inspirativními lidmi z různých projektů, které zveřejníme na Facebooku knihovny a webových stránkách Europe Direct HK. A připravený máme i seriál Ověřeno knihovníkem.

01. 06. 2021úterý

Testování IQ

Zveme vás na další testovací den Mensy ČR.

Jakého významu město v minulosti dosáhlo a jací byli jeho obyvatelé? Mnohem více se dozvíte na další přednášce docentky Jany Vojtíškové z Univerzity HK.

V průběhu června i července pořádáme další průběžnou dílnu, kdy si budete moci vyrobit prstové loutky.

Fotografická výstava New Yorku, který autorka vnímá jako louku plnou "květin".

V měsíci červnu a červenci můžete v Kuklenách vstoupit do světa pohádek.

Hra trvá od června do srpna. Máme pro vás první městskou hru pro dospělé! Vydejte se po stopách známých i méně známých hradeckých spisovatelů. Brožuru s úkoly, mapkou a křížovkou si můžete stáhnout na webu knihovny nebo osobně vyzvednout v městské knihovně.

Pohádka s písničkami a veselé hrátky pro nejmenší a jejich rodiče (vhodné pro děti od 1 roku). Tentokrát na Tylově nábřeží.

Máte při pohledu na noční nebe hlavu plnou otázek? Pak je naše procházka určena právě vám. Hra trvá přes celý červen.

Bzzz... Klubík Káčátko vás zve na pohodové dopoledne s písničkami, zábavnými úkoly a tvořením.

Klubík Pohádka vás zve na další pohodové dětské dopoledne plné čtení, her a tvoření.

04. 06. 2021pátek

Kde divočí divočiny

Necháte se se svými nejmenšími vtáhnout do příběhu Maurice Sendaka? Uvidíme se na Tylově nábřeží (v rámci festivalu Nábřeží umělců).

Průběžná výtvarná dílna probíhá celý červen. Přijďte si pro balíček s materiálem, z kterého si doma společně můžete vytvořit parádní náramky z bavlnek!

Jak naplno prožívat radost, štěstí a přítomný okamžik? Poslední přednáška z cyklu s psychologem Mgr. Lukášem Dastlíkem.

07. 06. 2021pondělí

Jóga pro zdravou sebelásku

Letní kurz jógy s lektorkou Lenkou Holáskovou každé pondělí během června až srpna.

Omlouváme se Vám, ale z důvodu omezení se tento cyklus nemůže uskutečnit. 

Kde je hranice mezi svobodou projevu a projevem nenávistným, který už právo netoleruje? Více představí Monika Hanych, která mimo jiné působí v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Evropským soudem pro lidská práva.

09. 06. 2021středa

Pohádka pro déšť

Odpoledne plné her a pohádkových postav! Akce je vhodná pro rodiče s dětmi.

10. 06. 2021čtvrtek

Tvůrčí psaní

Pokračování tvůrčího psaní opět pokračuje v online prostředí. Pro více info pište na email detske@knihovnahk.cz nebo na FB Dětské oddělení U Velryby.

Omlouváme se Vám, z organizačních důvodů je akce zrušena jak fyzicky ve víceúčelovém sále knihovny, tak i online na Facebooku knihovny.

Velryba Bára se na vás po dlouhé době opět těší, tentokrát na střeše knihovny. Počet účastníků je nyní omezen, nutná rezervace místa.

16. 06. 2021středa

Izrael

Co všechno stojí v pozadí nejostřejšího konfliktu mezi Izraelci a Palestinci od roku 2014? Současnou situací v Izraeli a obou Palestinách vás provede Jakub Szántó, zahraniční reportér České televize pro Blízký východ.

Pro všechny, kteří si chtějí zachovat duševní kondici a aktivovat mozek na optimální výkonnost.

21. 06. 2021pondělí

Hudbou proti chmurám!

Hudba žáků ze ZUŠ Habrmanova rozezní chodby i blízké okolí naší knihovny. Můžete se u nás zastavit, zaposlouchat se do tvorby dětí a u toho si dát třeba výbornou kávu z naší kavárny. Těšíme se na Vás!

Čtenářská dílna plná čtení, úkolů a zábavy. Přijďte se zaposlouchat! Sejdeme se na Kavčím plácku v rámci akce Regiony Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové.

Pohádka s písničkami, říkadly a hrátkami pro nejmenší a jejich rodiče (vhodné pro děti od 1 roku). Tentokrát na Kavčím plácku.

24. 06. 2021čtvrtek

Setkání s literaturou

Další z pravidelných komponovaných literárních pořadů zvukové knihovny.

24. 06. 2021čtvrtek

Tvůrčí psaní

Pokračování tvůrčího psaní opět pokračuje v online prostředí. Pro více info pište na email detske@knihovnahk.cz nebo na FB Dětské oddělení U Velryby.

29. 06. 2021úterý

Testování IQ

Zveme vás na další testovací den Mensy ČR.

Program e-mailem

Vytisknout stránku
S knihou na věčné časy Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz