Kalendář akcí

Dovolujeme si avizovat, že pro prezentaci našich akcí budou v jejich průběhu pořizovány fotografické záznamy či videozáznamy. Pořízení záznamů můžete odmítnout sdělením přímo příslušnému fotografovi. Pořízené záznamy mohou být uveřejněny na webu a facebooku knihovny, kulturních a zpravodajských webových portálech a v tisku a budou uloženy v našem sídle v el. podobě. Pokud byste i přes naší snahu pořizovat záznamy bez možnosti identifikace zaznamenaných osob chtěli jakýkoliv záznam odstranit, zajistíme neprodleně jeho výmaz a pro tento účel nás kontaktujte na e-mailu: knihovna@knihovnahk.cz či v našem sídle. Více informací o ochraně osobních údajů naleznete pod tímto odkazem.

01. 11. 2020neděle

Zapomenuté záložky

Záložky zapomenuté ve vrácených knížkách se vám představí v rámci naší výstavy!

42 kol – šest týdnů. Výběr fotografií skupiny fotografů ze společné výzvy. Mimořádně vám přineseme video o příběhu tvorby výstavy s ukázkami fotografií na youtube kanálu knihovny již od 18. 11.

Mimořádně můžete vidět online verzi výstavy na sociálních sítích. Komu se nelení, tomu se zelení! Prohlédněte si nejkrásnější fotografie z letní fotosoutěže na téma Zelená Evropa.

02. 11. 2020pondělí

Renata Molová - Cesta je cíl

Pouť je cesta. Cesta je cíl. Fotografická výstava Renaty Molové.

Rytíř Siegfried, Sturm und Drang a Erich Maria Remarque – chcete vědět, jak dobře si pamatujete německou literaturu? Od 2. do 8. listopadu se můžete zapojit do naší online soutěže.

5. 11. 2020čtvrtek

Tvůrčí psaní - online

Pokračování tvůrčího psaní tentokrát pokračuje online. Pro více info pište na email detske@knihovnahk.cz.

Přednáška s lektorkou Mgr. Vandou Vaníčkovou, PhD. spojuje dvě aktuální témata. Během přednášky jsou představeny důležité pojmy, upozorní jak zprávy vnímáme a na co bychom si měli dát při jejich čtení pozor. Vše je aplikováno na mediálně žhavé téma "koronavirus".

Kouzelnický svět je plný děsivých věcí. Najdete relikvie smrti ukryté v Kuklenách?

6. 11. 2020pátek

Komiksový klub

Staňte se tvořitelem komiksů pomocí tvůrčích listů! Zvládneme to i online.

Jindřich Šídlo a Tomáš Etzler nejen o neobvyklé situaci, ve které od jara všichni žijeme, o novinářské práci i o knize, kterou spolu napsali. Rozhovor dvou velkých osobností současné české žurnalistiky.

Konzultační den k podávání grantových žádostí z programu VISK 3 a K21.

Zavítejte z pohodlí domova na chvíli s Pavlem Martincem do světa Harryho Pottera a odhalte něco málo z tvůrčího plánu J. K. Rowlingové.

16. 11. 2020pondělí

Obří outdoorová křížovka

Chcete se projít a zabavit dítky školou povinné? Na necelém kilometru pořádá pobočka Kukleny bezpečnou a bezkontaktní outdoorovou akci.

V rámci Dne Německa Vám Enrico Heuer bude vyprávět o své rodné zemi. Videopřednášku naleznete od 16. 11. na Facebooku knihovny i webu Europe Direct.

Prezentace knižních nápadů pro učitele i rodiče, kterým knihovníci přichystají k dispozici aktualizované seznamy doporučené četby proběhne 24. 11. 2020 mimořádně elektronicky.

Doba je sice nepříznivá, ale nevzdáváme se a přichystali jsme pro vás s autorem knihy Čarostřelec online scénické čtení na pobočce Slezské Předměstí. Dílo Jana Horníčka letos totiž obdrželo Literární cenu Knižního klubu. A to je důvod oslavovat! Knihu pokřtí básník Ladislav Slezák.

27. 11. 2020pátek

Roboti hrdinové - online

Zúčastněte se naší online akce k Noci vědců. Přednáška i soutěž bude o nejznámějších robotech v literatuře a ve filmu. Pro více informací sledujte FB knihovny.

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Najdi si u nás tu pravou, krásných knih není nikdy dost Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz