Knihovnám

Knihovny jsou po staletí vnímány jako místa zpřístupňování dokumentů. Knihovna města Hradce Králové je veřejnou univerzální knihovnou, která své služby neposkytuje pouze uživatelům z široké veřejnosti, občanům a institucím. Jejími uživateli jsou i knihovny.

Přestože působnost Knihovny města Hradce Králové je mířena především na veřejné knihovny okresu Hradec Králové, mohou její služby využívat i všechny ostatní knihovny mimo oblast.

Knihovna města Hradce Králové se díky dotaci Královéhradeckého kraje v rámci výkonu regionálních knihovnických služeb v okrese stará a metodicky řídí 88 neprofesionalizovaných a 7 profesionalizovaných knihoven. Může tak výrazněji pomoci rozvoji komunitního života v sídlech s menšími knihovnami. Tam pak může knihovna fungovat jako neformální společenské centrum a současně svou tradiční knihovnickou a informační činnost využívat ve prospěch obce.

Rozdělení neprofesionalizovaných knihoven do jednotlivých střediskových obvodů.

Centrální adresář všech knihoven a informačních institucí v ČR - báze ADR.

Aktuálně

Zveřejněno: 6. 9. 2021

Týden knihoven 2021

Zveřejněno: 13. 9. 2021

Online užití ukázek z knih

Zobrazit vše

Nejbližší akce

10.11.2021

Jak na besedu s Dvanácti měsíčky

Vzdělávací akce pro knihovníky okresu Hradce Králové, která je volným pokračováním sdílení dobré praxe aktivit v knihovnách.

11.11.2021

Konzultační den ke grantovým žádostem na rok 2022

Konzultační den k podávání grantových žádostí z programu VISK 3 a K21.

7.12.2021

„A pak to cinklo a byly vánoce“

Tradiční komponovaný pořad pro knihovníky s vánočním laděním. V zasedací místnosti Knihovny města Hradce Králové pro knihovníky připravujeme posezení s programem, kde nebude chybět ani překvapení.

Zobrazit vše

Knihovnám

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Kdo je IN, je in (v) knihovně Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz