Knihovnám

Knihovny jsou po staletí vnímány jako místa zpřístupňování dokumentů. Knihovna města Hradce Králové je veřejnou univerzální knihovnou, která své služby neposkytuje pouze uživatelům z široké veřejnosti, občanům a institucím. Jejími uživateli jsou i knihovny.

Přestože působnost Knihovny města Hradce Králové je mířena především na veřejné knihovny okresu Hradec Králové, mohou její služby využívat i všechny ostatní knihovny mimo oblast.

Knihovna města Hradce Králové se díky dotaci Královéhradeckého kraje v rámci výkonu regionálních knihovnických služeb v okrese stará a metodicky řídí 88 neprofesionalizovaných a 7 profesionalizovaných knihoven. Může tak výrazněji pomoci rozvoji komunitního života v sídlech s menšími knihovnami. Tam pak může knihovna fungovat jako neformální společenské centrum a současně svou tradiční knihovnickou a informační činnost využívat ve prospěch obce.

Rozdělení neprofesionalizovaných knihoven do jednotlivých střediskových obvodů.

Centrální adresář všech knihoven a informačních institucí v ČR - báze ADR.

Nejbližší akce

25.10.2022

Příběhy pomáhají s problémy

Nejen o pohádkoterapii a biblioterapii bude všem zájemcům přednášet Bc. Markéta Poživilová. Dozvíte se, jak by příběhy mohly pomáhat i ve Vaší knihovně.

9.11.2022

Konzultační den ke grantovým žádostem na rok 2023

Konzultace k podávání grantových žádostí Ministerstva kultury ČR z programu VISK 3 a K21 poskytujeme průběžně telefonicky či mejlem. Osobně si můžete schůzku objednat i mimo konzultační den.

6.12.2022

Knihovnický potlach

Přijďte si s námi povídat o knížkách, o příbězích, o tom, co vás trápí a zajímá… o životě.

Zobrazit vše

Knihovnám

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Co na víkend? Dobrou knihu. Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz