Knihovnám

Knihovny jsou po staletí vnímány jako místa zpřístupňování dokumentů. Knihovna města Hradce Králové je veřejnou univerzální knihovnou, která své služby neposkytuje pouze uživatelům z široké veřejnosti, občanům a institucím. Jejími uživateli jsou i knihovny.

Přestože působnost Knihovny města Hradce Králové je mířena především na veřejné knihovny okresu Hradec Králové, mohou její služby využívat i všechny ostatní knihovny mimo oblast.

Knihovna města Hradce Králové se díky dotaci Královéhradeckého kraje v rámci výkonu regionálních knihovnických služeb v okrese stará a metodicky řídí 89 neprofesionalizovaných a 7 profesionalizovaných knihoven. Může tak výrazněji pomoci rozvoji komunitního života v sídlech s menšími knihovnami. Tam pak může knihovna fungovat jako neformální společenské centrum a současně svou tradiční knihovnickou a informační činnost využívat ve prospěch obce.

Rozdělení neprofesionalizovaných knihoven do jednotlivých střediskových obvodů.

Aktuálně

Zveřejněno: 14. 12. 2018

Roční výkaz o knihovně 2018

Zveřejněno: 1. 2. 2019

Březen měsíc čtenářů 2019

Zobrazit vše

Nejbližší akce

30.5.2019

Komiks v knihovnách

Beseda pro prof. i neprof. knihovníky o komiksu i o tom, proč ho mít v knihovně, se uskuteční v klubu Asgard.

18.6.2019

Školení k portálu Knihovny.cz

Portál Knihovny.cz poskytuje jednotný přístup ke službám českých a moravských knihoven - komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv. Na portálu lze prohledávat katalogy všech zapojených knihoven z jediného vyhledávacího řádku.

Zobrazit vše

Knihovnám

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Skvělá kniha a lahodné kafíčko jsou u nás samozřejmostí Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz