Knihovna online

Novinky e-výpůjčky

Knihovna má pro Vás řadu služeb, které můžete využít z pohodlí domova. Ať už v době koronavirové nebo v době běžného provozu.

Neváhejte nám volat a psát, těšíme se na Vaše dotazy. Sledujte náš facebook a instagram, kde pravidelně sdílíme různé příspěvky. Nově jsme vytvořili také knihovnický youtube kanál, kde vám přinášíme živá vysílání i připravená videa k různým akcím.

Video o KMHK   

        Instagram knihovny

 Služby přístupné přes online katalog Tritius:

  • výpůjčky e-knih (k dispozici je téměř 8000 titulů z toho 380 pro děti, jde o knihy různých žánrů, novinky i starší díla), tato služba je pro registrované čtenáře a je zdarma (knihovna platí za 1 výpůjčku 49 Kč). Už žádné čekání na bestsellery! Snadno a rychle si můžete stáhnout oblíbené tituly a číst tak horké novinky různých žánrů nebo třeba oceňované knihy. 
  • e-knihy ke stažení (téměř 1000 titulů volných knih, dostupných v různých formátech), služba je pro všechny a zdarma; přístupná také např. v Městské knihovně v Praze, která ji vymyslela

Další služby dostupné pro registrované čtenáře knihovny:

  • denní tisk a časopisy z domova - databáze PressReader (přístup přes online katalog knihovny, možno využít přihlášení přes čtenářské konto) - návod (JPG)
  • digitální knihovna s plnými texty knih, časopisů, novin atd. - Díla nedostupná na trhu (vydaná na území ČR do roku 1989 a 2007) - návod k přihlášení (PDF)
  • hudební databáze (poslech hudby různých žánrů, hudební encyklopedie)
  • databáze audioknih v cizích jazycích  - Naxos Spoken Word Library (AJ, NJ, FJ), knihy všech žánrů, včetně knih pro děti, nabídka z různých období

Nabídka informační zdrojů a zajímavostí:


plakát povinná četba         plakát e-knihy

Dospělí

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Pohodlně se usaďte. Kniha přichází. Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz