Projekty

Knihovny na celém světě se snaží rozšířit řady čtenářů, probudit celoživotní zájem o knihy a čtení, podpořit sebevzdělávání a motivovat chuť po poznávání.

Práce knihovníka je velmi široká a náročná. Vzájemné sdílení zkušeností, nápadů, projektů apod. je nutné, přirozené a žádoucí. Není nutné vždy vymýšlet něco nového, i více uživatelům může dobře posloužit jedna jediná věc.

Projekt Knihovny-online prezentuje široku nabídku zdrojů a služeb, které knihovny mohou nabídnout přes internet kdykoliv a kdekoliv.

Projekty SKIP ČR na podporu čtenářské gramotnosti:

Další materiály k projektu k dispozici:

  1. publikace S knížkou do života – projekt Bookstart v českém prostředí (vyšla jako zvláštní číslo Bulletinu SKIP č.1/2017) ke stažení na https://bulletinskip.skipcr.cz/
  2. publikace Aktivity SKIP na podporu čtenářství a k propagaci služeb knihoven (vyšla jako zvláštní číslo Bulletinu SKIP č.1/2018) ke stažení na https://bulletinskip.skipcr.cz/
  3. metodická příručka Jak na projekt S knížkou do života. Autorky: Zlata Houšková, Veronika Laufková. Vydala Národní knihovna Praha, ve spolupráci se SKIP, vydání podpořilo Ministerstvo kultury ČR. Ke stažení na     https://ipk.nkp.cz/statistika-pruzkumy-dokumenty/informacni-materialy-a-dokumenty v kapitole Komunitní činnost knihoven.
  4. metodická příručka Nápady, náměty a scénáře na setkání rodičů a nejmenších čtenářů v knihovnách. Vydala Národní knihovna Praha, ve spolupráci se SKIP, vydání podpořilo Ministerstvo kultury ČR. Ke stažení na  https://ipk.nkp.cz/docs/ctenarstvi/bookstart-namety-napady-a-scenare.

Knihovna města Hradce Králové ve spolupráci s SKIP 08 Východní Čechy a dalšími knihovnami intenzivně pracuje na podpoře čtenářské gramotnosti různými projekty. Nábízíme i dalším knihovnám možnost zapojit se do dalších projektů:

Knihovnám

Program e-mailem

Vytisknout stránku
PS: Čtu tě Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz