Barbora Čižinská si převzala Cenu českých knihovníků

Zveřejněno: 6.10.2022

Cenu českých knihovníků letos získala ředitelka naší knihovny Mgr. Barbora Čižinská. V úterý 4. října 2022 si ji převzala v Zrcadlové kapli pražského Klementina, v sídle Národní knihovny České republiky.

Cena českých knihovníků je prestižní ocenění udělované výkonným výborem Svazu knihovníků a informačních pracovníků od roku 2000 v rámci předávání cen Knihovny roku. Oceňuje ty nejlepší z nejlepších. Barbora Čižinská ji získala za obdivuhodné nasazení, s nímž se věnuje realizaci celostátního projektu S knížkou do života (Bookstart).

Při ocenění neskrývala překvapení a dojetí: „Děkuji za tuto významnou cenu… A i když je to cena osobní, zároveň bych se o ni ráda pomyslně podělila se všemi knihovnami, knihovnicemi a knihovníky, kteří překonali své obavy a do projektu S knížkou do života se zapojili. Jsem ráda, že jim inspirování rodičů a motivování dětí ke čtení a příběhům od malička dává smysl jako mě a věří spolu se mnou v potřebu celoživotního vzdělávání.

Gratulujeme!

U nás knihy frčí! Mapa stránek   English