Díla nedostupná na trhu (DNNT)

Zveřejněno: 7.10.2020

Nová služba pro registrované uživatele knihovny zdarma.

Nenaleznete knihu v knihkupectví ani v antikvariátu? Může se jednat o DNNT... Nově jsme pro vás zařídili zpřístupnění digitalizovaných dokumentů z Národní digitální knihovny Díla nedostupná na trhu (NDK-DNNT). Jedná se o čtení plného textu již nedostupných knih a jiných dokumentů online pro individuální uživatele prostřednictvím vzdáleného přístupu.

Co jsou to díla nedostupná na trhu?

Díla nedostupná na trhu nabízí plné texty dokumentů (knih, časopisů, novin atd.) vydaných na území České republiky do roku 1989 a o něco později až do roku 2007 (periodika do roku 2009). Jedná se o dokumenty, které jsou chráněny autorským právem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora) a které nejsou dostupné na trhu, a to včetně případných dalších vydání, případně i upravených. Kromě toho NDK obsahuje plné texty dokumentů, které jsou z hlediska autorského práva tzv. volné (autorskoprávně již nechráněné). Služba je poskytována na základě licenční smlouvy Národní knihovny ČR s kolektivními správci DILIA a OOA-S.

Více informací a návod k připojení naleznete v Databáze - Všeobecné.

Vaše problémy vyřeší kniha od nás Mapa stránek   English