FriendlyVox - zde mají nevidomí přednost

Zveřejněno: 24.3.2017

V knihovně Vám je k dispozici ozvučený portál FriendlyVox. FriendlyVox je určený především nevidomým a slabozrakým lidem, ale mohou ho využít všichni, kdo chtějí zjistit, jak se pohybovat po internetu bez myši a zrakové kontroly. FriendlyVox Vám umožní přístup k nejrůznějším komunikačním a informačním službám. Přátelský hlas Vás bude bezpečně provázet, k ovládání stačí znát pouze několik kláves z klávesnice. Můžete vyřizovat e-maily, vyhledávat v jízdních řádech, sledovat videa na YouTube, připojit se na Facebook, hledat informace na Wikipedii, přečíst si noviny a mnoho dalšího.

FriendlyVox je dostupný v Referenčním centru a ve Zvukové knihovně pro nevidomé a slabozraké (platí pro uživatele zvukové knihovny) v otevírací době těchto oddělení. Sluchátka jsou k dispozici na požádání u výpůjčního pultu.

Další informace získáte na www.friendlyvox.com a www.friendlyvox.info

Kdo je IN, je in (v) knihovně Mapa stránek   English