Hudební databáze nově

Zveřejněno: 26.1.2021

Rozšířili jsme pro vás nabídku hudebních databází

Přinášíme vám hned několik perliček. Nově se můžete jako registrovaný čtenář volně dostat hned do dvou komplexních databází, které vám přinesou množství volnočasových i studijních možností. Směle do toho!

Alexander Street Press: Music Online Listening
Hudební databáze, kde naleznete nejkomplexnější zvukovou sbírku pokrývající oblast hudby vážné, jazzové, etnické, americké (country, folk, jazz, bluegrass, western, R&B atd.) a populární (rock, pop, alternative, elektronic, metal, punk, reggae atd.).

Alexander Street Press: Music Reference Collection
Hudební databáze s komplexní sbírkou referenčních materiálů, které pokrývají prakticky všechna časová období, žánry, kulturní skupiny a geografické oblasti. Tento kvalitní zdroj využijete například pro bakalářské, diplomové či jiné odborné práce.

Bližší informace a návody pro přihlášení do jednotlivých kolekcí naleznete pod odkazem:

knihovnahk.cz/pro-verejnost/databaze/hudba

I pro neregistrované čtenáře přinášíme:

"Volně dostupné hudební databáze"

Chcete si ušetřit čas strávený složitým hledáním not? Nebo vás už nebaví dokola poslouchat hudbu z YouTube? A nepodařilo se vám najít ani v našich licencovaných databázích obsah, který jste hledali? Právě vám jsme NOVĚ připravili nabídku volně dostupných hudebních kolekcí digitálních knihoven a webových portálů z různých konců světa. Legálně si jde jejich prostřednictvím poslechnout tisíce singlů, alb i audioknih a naleznete s námi také množství volně dostupných not.

Seznam a více informací k těmto databázím najdete pod odkazem:

knihovnahk.cz/pro-verejnost/databaze/hudba/volne-dostupne-hudebni-databaze

Chytrost i zábava v knihovně se rozdává Mapa stránek   English