Informační rozcestník - Ukrajina

Pomoc v HK v souvislosti se situací na Ukrajině (MMHK)

Informační rozcestník: 

 

Informační rozcestník k válečnému konfliktu na Ukrajině

Úřady a instituce postupně zveřejňují informační rozcestníky k válečnému konfliktu na Ukrajině:

 

Knihovny pomáhají 

Knihovny Ukrajině / Бібліотеки України

https://ukrajina.knihovny.cz/index.html 

Rozcestník inspirací, knih a dalších materiálů v češtině a ukrajinštině. / Вказівник натхнення, книги та інші матеріали чеською та українською мовами.

 

На дітей чекає!

(PDF)

Кожної п'ятниці з 01.07.2022 до 26.08.2022

У Вас є час і ви його бажаєте провести активно, тоді ми запрошуємо Вас до книгарні Градець-Кралове

Молодша група вік 2-6роки: з 9:00 до 10:30

Старша група 6-13 років: з 10:30 до 11:30

Чекаємо на всіх бажаючих! Де ми з дітьми проведемо літній час з
користю та яскравими спогадами!

 

Další akce / Подальші дії  >>>

*Kluby pro maminky, nákup učebnic českého jazyka, nákup knih v ukrajinštině pro děti i dospělé a jazykové kurzy budou hrazeny díky grantu Visegrad 4 Ukrajina.

 

Nabídka služeb knihovny / пропонують бібліотечні послуги (PDF)

 

Volně dostupná databáze PressReader na PC nebo WIFI v knihovně (PDF)

Databáze zahrnující přes 6 000 titulů periodik ze 100 zemí v 60 jazycích (včetně ukrajinštiny) / Завантажте додаток PressReader, який також містить газети та журнали українською мовою.

 

Literatura o Ukrajině, ukrajinská literatura a ukrajinská hudba / Література про Україну, українська література та українська музика (PDF)

Připravili jsme pro vás seznam informativních knih (cestopisů, knih o historii, kultuře, slovníky, aj.), beletrie ukrajinských autorů v češtině (romány, povídky, fantasy, životopisy, aj.), beletrie v ukrajinštině a ruštině, dětských knih, poezie a ukrajinské hudby. Všechny tituly jsou doplněny signaturou, díky které je můžete najít v našich půjčovnách.  

Projekt #EdtechStandsWithUkraine

Neziskový projekt společnosti ODILO, v jehož rámci je především díky spolupráci s ukrajinskými nakladateli zpřístupněno přes 2 000 zdrojů v ukrajinštině (např. e-knih, kurzů atd.). Obsah je dostupný prostřednictvím webového rozhraní i mobilní aplikace. Používání platformy je zdarma, je však třeba si předem vytvořit uživatelský účet.

 

 

 

Jak se dorozumět? / Як порозумітися

Movapp - Aplikace pro trénink jazyků: ukrajinština – čeština. Slovníček základních frází s poslechem, ilustrovaný slovníček pro děti. Naučíte se základy češtiny a ukrajinštiny pro běžné životní situace.

Rodinný kurz - Nečtu, nepíšu, učím se česky - Pracovní sešit ke stažení a vlastnímu vytisknutí pro výuku češtiny jako druhého jazyka pro předškolní a raně školní děti.

Podpora (nejen) pedagogům ve vzdělávání Ukrajinců - Rozcestník, kde najdete materiály Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, Národního pedagogického institutu, portálu Knihovny.cz, organizace META a dalších.

Čeština jako druhý jazyk - Rozcestník inspirace a podpory pro pedagogy při práci s dětmi a žáky s odlišným mateřským jazykem. Různé tematické okruhy, jak např. Učíme češtinu jako druhý jazyk, Materiály pro výuku ČDJ, Pracovní listy - Jak na to, Učebnice a učební materiály, Kurzy pro učitele, aj.

ÚFAL Translator - Překladač vyvinutý na Ústavu formální a aplikované lingvistiky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Kurzy češtiny pro cizince - Rozcestník základních frází a situací s videoukázkami a cvičeními: Čeština do práce, Čeština do školy a Rodinný kurz.

Videokurz češtiny pro cizince – A0/A1 - Přijeli jste právě do České republiky a chcete se naučit základy komunikace? Naše lektory češtiny připravily videokurz na úrovni A0/A1. Videokurz je zdarma.

 

Ověřené sbírky humanitární pomoci Ukrajině

Sbírka SOS Ukrajina Člověka v tísni

https://www.darujme.cz/projekt/648

Dary do sbírky budou využity podle vývoje situace buď na přímou pomoc lidem prchajícím z oblasti bojů, nebo na pokračující pomoc lidem trpícím v důsledku dlouhotrvající humanitární krize na východě Ukrajiny.

Pomoc se v první fázi bude zaměřovat na poskytnutí materiální pomoci, jako jsou potraviny, voda, oblečení, hygienické balíčky, deky a lehátka nebo psychosociální pomoc. Sbírkový účet: 0093209320/0300.

Sbírka Charity ČR

Pomoc se soustředí na zajištění základních potřeb, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší. Součástí intervence je i poskytnutí psychologické pomoci.

Sbírku můžete podpořit na webových stránkách organizace, na účet 55660022/0800 s variabilním symbolem 104, nebo zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90.

Červený kříž

Organizace má nyní v úmyslu zejména podporu mobilních zdravotnických týmů, a to dodávkou aut, zdravotnických stanů či chirurgických sad.

Přispět můžete na Fond humanity Českého červeného kříže na číslo účtu 333999/2700 s variabilním symbolem 1502, popř. dárcovskou SMS nebo on-line platbou.

SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

https://www.darujme.cz/projekt/1205456

Finanční dary budou použity na přímou pomoc lidem zasaženým konfliktem, a to zejména na zajištění základních potřeb vysídlených a evakuovaných obyvatel.

Pomáhej Ukrajině - https://www.pomahejukrajine.cz/

rozcestník, centrální místo vytvořené konsorciem neziskových organizací

Dospělí

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Kdo čte, má za kloboukem Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz