Ochrana osobních údajů (GDPR) - Příručka pro knihovny

Zveřejněno: 7.2.2018

Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES, známého též pod zkratkou GDPR, se týká i knihoven.

PhDr Vít Richter e-mailem ze dne 7.2.2018 informoval v e-konferencích takto:

Na stránce http://ipk.nkp.cz/legislativa/01_LegPod/ochrana-osobnich-udaju/ochrana-osobnich-udaju-prirucka-pro-knihovny je k dispozici příručka k ochraně osobních údajů v knihovnách.

Velký dík patří autorům JUDr. Tereze Danielisové z Městské knihovny v Praze, Mgr. Michalu Denárovi z Městské knihovny Česká Třebová a PhDr. Pavle Kovářové z KISK FF MU.

Příručka zachycuje stav zpracování problematiky ochrany osobních údajů v knihovnách k 7. 2. 2018. Nejedná se o definitivní znění, text bude průběžně doplňován přílohami, odkazy a aktuálními informacemi. V další fázi se počítá s vydáním příručky také ve formátu PDF.

Na základě příručky bude do dvou měsíců připraven e-learningový kurz, který bude moci každý absolvovat.

V březnu se uskuteční tři semináře k ochraně osobních údajů v Brně 8. 3. 2018, Ostravě 21. 3. 2018 a v Praze 28. 3. 2018, možnost registrace na semináře oznámíme v konferencích.

Pro knihovníky

Kniha dělá moudrá těla Mapa stránek   English