Online užití ukázek z knih

Zveřejněno: 13.9.2021

Mnohé knihovny se v čase pandemie vydaly se svou nabídkou aktivit do divokých vod online dění a připravily pro své čtenáře online lekce i čtení. Nicméně se začaly množit dotazy, jestli takovouto aktivitu vykonávají v souladu s autorským zákonem.

Sdružení knihoven ČR ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze hledalo pro tuto situaci ideální řešení a nabídlo nakladatelům dohodu, díky které knihovníci mohou bez obav z porušení autorského zákona předčítat úryvky z knih i v online prostoru!

Počet nakladatelů, kteří na dohodu přistoupili, není konečný. Můžete využít svých dobrých kontaktů a oslovit i další potencionální partnery. S uzavřením dohody vám rádi pomůžeme.

Více zde: https://sdruk.cz/online-uziti-ukazek-z-knih/ včetně podmínek dohody a přehledu nakladatelů, kteří k dohodě přistoupili. Doufáme, že vám tato aktivita usnadní práci.

Sdružení knihoven ČR

Mariánské nám. 98/1