Prodej publikací

Publikace vydané knihovnou

Aktuální publikace je možno zakoupit v referenčním centru a u infopultu v ústřední budově v Centru celoživotního vzdělávání. Dále na pobočce Nový Hradec Králové.

 

Pohádky v bublinách (rok vydání 2022)

Ilustrovala: Markéta Dubnová, Autorka textů: Eliška Jílková

Zrakově stimulační leporelo vzniklo na motivy dětských pohádek. Je vhodné pro miminka i jejich rodiče.


Cena 170,- Kč

 

Obálka knihy Hradecká čítanka

Pozpátku (rok vydání 2021)

Autor: Jan Pěta, Grafické listy: Jiří Šindler

Básnická sbírka lyrických veršů. Básně zařazené do sbírky Pozpátku pocházejí z období od konce šedesátých do začátku devadesátých let minulého století. K veršům Jana Pěty vybral výtvarník Jiří Šindler sérii svých leptů.

Cena 150 Kč

 

ukázka z knihy Pozpátku  ukázka z knihy Pozpátku  ukázka z knihy Pozpátku 

 

titulní stránka pohádkové knížky

 

Jak se pohádka přestala bát (rok vydání 2019)

Autorka textů: Hana Myslivcová, Ilustrovala: Markéta Poživilová

Drobná pohádková knížka pro děti, která obsahuje jedenáct pohádek a krásné ilustrace. Grafická podoba knihy není náhodná, měla by nám všem připomenout pohádky z našeho dětství.

Cena 80 Kč

Ilustrace z knížky ilustrace z knížky ilustrace z knížky

 

  

Obálka knihy Hradecká čítanka

Hradecká čítanka. Hradec Králové v poezii a próze (rok vydání 2018)

Sestavil: Jan Pěta. Kniha je „mladší sestrou“ publikace Literární průvodce Hradcem Králové (2016), na kterou volně navazuje a doplňuje ji.

Publikace obsahuje ukázky literárních textů, které se vztahují k Hradci Králové. Jedná se o básně, povídky, romány, fejetony, paměti a písně. Některé jsou známé, jiné zapomenuté nebo dokonce nesnadno dostupné. Převážná část ukázek, shromážděných v čítance, podává velmi plastický obraz o životě v Hradci za předchozích generací. Literární texty jsou uspořádány tematicky, můžete se tak začíst do pestré historie Hradce Králové, do vzpomínek na život milostný, ale i vojenský, čekají vás osobní vzpomínky na studia i mládí, básnická vyznání rodnému městu i oslava přírody a hradeckých řek. Literární texty vhodně doplňují historické fotografie.

Když se řekne Hradec Králové, začnu psát novou knihu“, řekl při jednom ze svých návratů do rodného města spisovatel Viktor Fischl. Jak se přesvědčíte v Hradecké čítance, tak nebyl zdaleka sám…

Cena 300 Kč

ukázka z knihy Hradecká čítanka ukázka z knihy Hradecká čítanka ukázka z knihy Hradecká čítanka

 

ukázka z knihy Hradecká čítanka ukázka z knihy Hradecká čítanka ukázka z knihy Hradecká čítanka

Obálka knihy Literární průvodce Hradcem Králové

Literární průvodce Hradcem Králové (vydání 2016, dotisk 2019/2020)

Autor: Jan Pěta. Kniha byla vydána u příležitosti 120. výročí otevření Knihovny města Hradce Králové pro veřejnost.

Kniha Literární průvodce Hradcem Králové jedinečně zachycuje atmosféru hradecké kultury. Měla by sloužit jako průvodce k literárním vycházkám historickým centrem i novodobým Hradcem Králové. Postupně představuje jednotlivé domy spjaté s životem či dílem známých i méně známých českých (a ve třech případech také slovenských) spisovatelů. K Hradci patří obecně známí literáti – Bohuslav Balbín, Karel Čapek, Ota Dub, Jaroslav Durych, Karel Jaromír Erben, Viktor Fischl, Václav Hanka, Zbyněk Hejda, Ignát Herrmann, Alois Jirásek, Jaromír John, Václav Kliment Klicpera, Josef Svatopluk Machar, Rudolf Medek, Jiří Šotola, Eduard Štorch, Rudolf Těsnohlídek, Josef Kajetán Tyl, Emil Vachek aj. Ale patří sem ještě víc básníků, prozaiků a dramatiků málo známých či zcela neznámých. Jejich život i dílo také najdete na stránkách této publikace.

Cena 330 Kč

Rozšířenou verzi knihy Literární průvodce Hradcem Králové: badatelská verze, která navíc obsahuje Hradeckou čítanku, si můžete stáhnout ve formátech pdf, epub a mobi. Upozornění: E-kniha se v jednotlivých mobilních zařízeních  nebo čtečkách může zobrazovat rozdílně.

 

ukázka z knihy Literární průvodce HK ukázka z knihy Literární průvodce HK ukázka z knihy Literární průvodce HK

 

ukázka z knihy Literární průvodce HK ukázka z knihy Literární průvodce HK  ukázka z knihy Literární průvodce HK 

Knihovna města Hradce Králové 1894-2012

Knihovna města Hradce Králové 1894-2012 (rok vydání 2013)

Publikace mapuje dějiny Knihovny města Hradce Králové od jejího založení v roce 1894 až do roku 2012. Kniha byla vydána u příležitosti stěhování knihovny do nových prostor - Centra celoživotního vzdělávání, obsahuje řadu fotografií, dokumentů i vzpomínek pamětníků. Edice Kulturní Hradec Králové.

ZDARMA

Knihovna města Hradce Králové 1894-2012Knihovna města Hradce Králové 1894-2012Knihovna města Hradce Králové 1894-2012Knihovna města Hradce Králové 1894-2012Knihovna města Hradce Králové 1894-2012Knihovna města Hradce Králové 1894-2012

 

Hradecký stříbrný vítrHradecký stříbrný vítr (rok vydání 2008)

Kniha má podtitul Studentský spolek Mansarda, Karel Čapek a další osobnosti české kultury, obsahuje řadu zajímavých dokumentů, fotografií i básnických prvotin. Publikace mapuje činnost studentského spolku, který vznikl v Hradci Králové na počátku dvacátého století. Kromě Karla Čapka jsou v knize zařazeni i další královéhradečtí studenti např. Jiří Červený, Rudolf Medek, Emil Vachek i méně známí František Kryštof a Josef Rosenzweig (strýc Jiřího Ortena).

ZDARMA

 

Vytisknout stránku
Pusťte si knihy do života Mapa stránek   English

2012 © Knihovna města Hradce Králové | Webdesign & SEO eStudio.cz